Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

Aktualności

Nowa strona internetowa Szkoły

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: https://www.zsp15.com

Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

24 VI - Pożegnanie uczniów klasy ósmej.

25 VI - Rozdanie świadectw:

 • godz. 9.00 - klasy 1 – 3
 • godz. 10.00 - klasy 4 – 8

Ósemka rządzi

Gazetka

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych
o Puchar Dyrektora Szkoły

16 czerwca 2021 r. nad zalewem Bagry odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Dzieci rywalizowały w grupach podzielonych ze względu na wiek i płeć. Łącznie odbyło się 8 wyścigów. A oto wyniki biegów.

Po zakończonym biegu nastąpiło wręczenie statuetek, medali i nagród dla najlepszych trzech uczniów startujących w każdej kategorii. Sponsorami nagród byli Leroy Merlin, AON i Rada Rodziców przy ZSP 15.

Wszystkim uczestnikom zawodów SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych

Turniej Szachowy o Pucha Dyrektora KOSTKI

Kolejne sportowe sukcesy, tym razem w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora KOSTKI osiągnęli:
Krzysztof Sowula kl. 8A – zajął II miejsce i otrzymał zaproszenie na Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Tarnowie oraz
Maciej Chruściel kl. 8A – zajął XII miejsce (również wysoko punktowane).

Był to nasz drugi turniej szachowy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Jezuitów im. św. Stanisława Kostki i osiągnięte wyniki zdecydowanie lepsze.

GRATULACJE

Sposób na lekturę

Jak wynika z badań czytelniczych uczniowie coraz mniej czytają. Często jedyną przeczytaną książką jest lektura szkolna. Niestety, zdarza się, że przegrywa ona w starciu z grami komputerowymi i mediami społecznościowymi. Czy można odczarować lektury i pokazać je w sposób atrakcyjny dla uczniów? Może warto połączyć te światy. W zmaganiach klas szóstych z lekturą pomocna okazała się aplikacja, w której uczniowie przygotowali Leksykon Tolkienowskich bohaterów na podstawie lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem. Efekty można zobaczyć poniżej.

Nasi uczniowie zostali laureatami
w Alfiku Matematycznym

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Z powodu pandemii, do konkursu przystąpili tylko uczniowie kl. 1, 2 i 3. Konkurs odbył się w trybie stacjonarnym.

Z wielką radością i dumą pragniemy poinformować, że dwóch uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł laureata:
Julian Przybycień - kl. 1b
Stanisław Dróżdż - kl. 2b

Dyplom z bardzo dobrym wynikiem uzyskał Jakub Adamczyk z kl. 3c.

Laureaci wygrali nagrody rzeczowe o wartości 300 zł. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz układankę logiczną - labirynt.

Gratulujemy wspaniałych wyników.

x

Alfik Humanistyczny

W marcu uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu Alfik Humanistyczny. W tegorocznej edycji konkursu, po raz pierwszy uczestniczyli także uczniowie klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem.

Dyplomy z wynikiem bardzo dobrym otrzymali:
Emilia Pilch kl. 2a
Bartosz Fijołek kl. 2b
Jan Wolko kl. 2b
Maja Dybała kl. 2b
Zuzanna Lasota kl. 3c
Olga Przybycień kl. 3c

Dyplomy z wynikiem dobrym otrzymali:
Adam Chwazik kl. 1b
Agata Puchała kl. 1b
Leon Krzemiński kl. 3a
Hanna Rypień kl. 3c

Gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.

x

FILMAT, czyli filmowa lekcja matematyki

W marcu w naszej szkole odbyły się wyjątkowe lekcje matematyki. Zostały one przygotowane przez ósmoklasistów w ramach projektu dofinansowanego przez mFundację z mBanku. Lekcje rozpoczynały się od filmów nagranych i zmontowanych przez naszych najstarszych uczniów. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję powtórzyć wiadomości z matematyki oraz zapoznać się z nowymi tematami, które będą realizowane podczas najbliższych zajęć.

x x

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów filmów.

W ramach projektu został także zorganizowany konkurs matematyczno-plastyczny „Matematyka w naszym życiu”. Prezentujemy najlepsze prace z tego konkursu.

Nasi uczniowie wykazali się niezwykłymi talentami oraz kreatywnością. Wszyscy autorzy prac pokazanych na filmie zostaną nagrodzeni. W klasach 1-3 dyplomy i nagrody zostały już rozdane, uczniowie klas 4-8 dostaną je po powrocie do szkoły.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

x

"Wędrówki czytelnicze" - szkolne dni książki

Zapraszamy do udziału w konkursach uczniów klas I-III.

x
x x x
x x x x

Zebrania z Rodzicami online

Szanowni Państwo,
zapraszam na zebrania z Rodzicami online na platformie Microsoft Teams według następującego harmonogramu:
17.05.2021 r. klasy I-III - godz. 17.00
18.05 2021 r. klasy IV-VIII - godz. 17.30

Wychowawcy klas spotkają się z Rodzicami online na platformie Microsoft Teams. Rodzice będą mogli uczestniczyć w zebraniu wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów. Szczegóły spotkania podadzą wychowawcy poprzez dziennik elektroniczny. Po spotkaniu z wychowawcą, Rodzice będą mieli możliwość rozmowy online z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, pedagogiem i psychologiem szkolnym po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem poprzez dziennik elektroniczny.

Z poważaniem
Sylwia Czekaj
Dyrektor Szkoły

Wręczenie nagród Mistrzom Sudoku

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom Szkolnych Mistrzostw w Sudoku. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz układanki logiczne. Jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wyników oraz życzymy dobrej zabawy w czasie rozwiązywania łamigłówek.

Konkurs Kangur Matematyczny

W dniu 22 kwietnia odbył się Konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie udział wzięło łącznie 37 uczniów.
W dniu 4.05.2021 r. zostały wręczone nagrody uczniom z klas 2 i 3.

Nagrody dla uczniów z klas 4-8 zostaną wręczone, gdy uczniowie wrócą do szkoły.

Bardzo wysokie wyniki spośród klas drugich i trzecich zdobyli Stanisław Dróżdż oraz Olga Przybycień, którym wręczono dyplomy z wyróżnieniem. W klasach 4-8 wysokie wyniki otrzymali Michał Olszewski oraz Piotr Gicala.

Duża grupa uczniów uzyskała dobre wyniki: Emilia Pilch, Antoni Gruszka, Marianna Bielesz, Mateusz Barkan, Irena Miękina, Aleksandra Potręć, Matylda Niedziela, Mateusz Krzyż, Kamil Mikrut, Tomasz Uchyła.

Gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Dzień Flagi

Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej klasa 2a uczestniczyła w zajęciach z Uniwersytetem Dzieci pt. Dlaczego flagi mają różne barwy? Na początku uczniowie zgromadzili się pod flagami z symbolami, które wyrażały ich zainteresowania. Następnie dowiedziały się od czego zależy wygląd flagi i poznały historię powstania flagi Polski. Na zakończenie dzieci wykonały symbole patriotyczne w narodowych barwach.

Ósemka rządzi

Gazetka

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia

Z okazji Światowego Dnia Książki redaktorzy szkolnej gazetki przygotowali prezentację związaną z tym tematem. Zachęcamy do obejrzenia.

x

Niezwykła liczba

W marcu, uczniowie klas 6 i 7 podczas lekcji matematyki dowiedzieli się co nieco o zwykłej, a zarazem niezwykłej liczbie… O jaką liczbę chodzi? Sami opowiedzą… Zapraszamy do obejrzenia filmiku 😊

Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

W imieniu społeczności szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w Krakowie

x

Życzenia od uczniów klasy 5

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

x

Świąteczne haiku

Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to doskonała okazja do złożenia życzeń naszym bliskim. Życzenia można składać na wiele sposobów. Należy jednak pamiętać o tym, aby redagując tekst życzeń, zadbać o poprawną pisownię – zaimki osobowe Ty, Twój, Tobie, Wam piszemy wielką literą.

Redaktorzy szkolnej gazetki podjęli próbę stworzenia życzeń w formie haiku, czyli krótkich utworów poetyckich wywodzących się z literatury japońskiej. Wiersz haiku składa się najwyżej z 17 sylab rozpisanych na trzy wersy 5-7-5.

Niezależnie od formy zapisu życzeń warto pamiętać, aby były napisane od serca.

Tradycje Wielkiej Nocy - kl. 2a

Ogłoszenie wyników Konkursu „Słowa Tischnera”

Ogłoszenie wyników Konkursu „Słowa Tischnera”

Tischnerowskie drogowskazy

Wyniki konkursu "Mistrz Sudoku"

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom kl. 1-3, którzy wzięli udział w rozwiązywaniu logicznych łamigłówek. Mistrzowie rozwiązali bezbłędnie wszystkie zadania w ciągu 10 minut. Gratulujemy.

"Mistrzami Sudoku" zostali:

 • Tymoteusz Jabłonka kl.1b
 • Karol Kowalski kl.1b
 • Liliana Rogulska kl.2b
 • Artur Jarosz kl.3b

Wyróżnienia za bardzo dobre wyniki otrzymali także:

 • Julian Przybycień kl.1b
 • Laura Ruščak kl.1c
 • Maja Mikler kl.2a
 • Maja Dybała kl.2b
 • Aleksandra Potręć kl. 3a
 • Jan Kęska kl.3b
 • Matylda Niedziela kl.3c

Przyroda z klasą - klasa 2b

Klasa 2b w lutym i w marcu uczestniczy w projekcie Uniwersytetu Dzieci „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”. Projekt ten to cykl 8 warsztatów opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń. Za nami warsztaty „Jak wspólnie zapracować na sukces?” oraz „Jaką moc ma empatia?”. Podczas kolejnych zajęć poznajemy prawa panujące w naturze oraz dowiadujemy się jaki wpływ ma na nią człowiek. Prowadzimy też proste doświadczenia i samodzielnie wyciągamy wnioski. W trakcie warsztatów poznajemy wiele gatunków roślin i zwierząt, a do tego świetnie się bawimy!

Zostań uczniem naszej szkoły

Trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022.

Organizacja nowego roku szkolnego 2021/2022 w ZSP 15

Szanowni Państwo,

Rok szkolny 2021/2022 będzie niewątpliwie ogromnym wyzwaniem organizacyjnym dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 15. Wynika to z planowanej na lata 2021 - 2025 budowy nowego, odpowiadającego standardom nowoczesnej edukacji budynku szkoły przy ul. Grochowej 23. Koniecznością stała się zatem pełna reorganizacja jej dotychczasowego funkcjonowania.

Konsekwencją tego będzie przeniesienie uczniów klas IV - VIII do budynku przy ul. Goszczyńskiego 44. Ilość dzieci i młodzieży, która od 1 września 2021 r. znajdzie się w jednej szkole, wymusza pracę na dwie zmiany. Zajęcia edukacyjne będą rozpoczynać się od godz. 7.10.
Planujemy następujący system zmianowy dla poszczególnych klas:
I zmiana:
Klasy: I, III, VI, VII, VIII
II zmiana:
Klasy II, IV, V
Priorytetem na nadchodzący rok szkolny będzie plan lekcji zapewniający dzieciom optymalne warunki nauki, wynikające z zasad higieny umysłu, możliwości skupienia i koncentracji. Aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo oraz możliwy komfort, zostaną wydzielone dla nich poszczególne piętra:
II piętro oraz parter - edukacja wczesnoszkolna
III piętro klasy IV - VIII
W związku z małą liczebnością uczniów w obecnych klasach III zostaną one połączone w dwa oddziały - kl. IVa i IVb. Zmiana ta wynika przede wszystkim z wytycznych Wydziału Edukacji w sprawie tworzenia klas.

Kolejną zmianą w nadchodzącym roku szkolnym jest kwestia funkcjonowania świetlicy, która będzie czynna w godz. 6.30 - 17.30. Dzieci, które będą chodzić na pierwszą zmianę, mają do dyspozycji świetlicę po skończonych zajęciach lekcyjnych. Dzieci, które będą chodzić na drugą zmianę, mają do dyspozycji świetlicę przed rozpoczęciem zajęć.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc możliwość zapisu do świetlicy mają dzieci wyłącznie z klas I-III, których oboje rodzice pracują lub samotnie wychowują dziecko.

Jak wynika z powyższego zarysu zmian, nadchodzący rok szkolny będzie trudny i pełen wyzwań, jednak mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa cierpliwość i zrozumienie.
Chcemy Państwa zapewnić, że każdy pracownik naszej szkoły dołoży wszelkich starań, aby dzieci i młodzież dobrze czuły się w naszych murach. Miejmy także na uwadze, że w niedługiej perspektywie czasowej nasz Zespół Szkolno - Przedszkolny będzie mógł poszczycić się nowoczesnym budynkiem. Mamy też głębokie przekonanie, że wielu uczniów, którzy teraz będą przeżywać pewne niedogodności już wkrótce skorzystają z nowoczesnej infrastruktury szkoły i obecne trudy zostaną wszystkim w ten sposób wynagrodzone.

Łączę wyrazu szacunku,
Sylwia Czekaj
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

Dzień Otwarty online

Szanowni Państwo,

zgodnie z kalendarzem szkolnym w dniach 22 i 23 marca 2021 r. odbędą się spotkania z rodzicami w godzinach od 16:00 do 17:00.
22.03.2021 (poniedziałek) - klasy I-III
23.03.2021 (wtorek) - klasy IV- VIII
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spotkania odbędą się poprzez platformę MS Teams. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z wychowawcą przez dziennik elektroniczny. Rodzice będą mogli uczestniczyć w spotkaniu wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów.

Łączę wyrazu szacunku,
Sylwia Czekaj
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

Certyfikat Bezpieczna instytucja

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 otrzymał Certyfikat Bezpieczna instytucja.

x

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 za ufundowanie i wyposażenie szkoły w profesjonalne urządzenie dezynfekujące UV-Care emitujące promieniowanie UV-C o długości fali 254 nm, posiadającej potwierdzone właściwości biobójcze. Dezynfekcja promieniowaniem UV-C jest jedną z metod zalecanych przez Główny Inspektorat Sanitarny jako skuteczny środek likwidacji wirusa SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8

x

"Ile ścian ma wielościan?"
- lekcja geometrii w klasie 1b

Uczniowie klasy 1b uczestniczą w ogólnopolskim programie Uniwersytetu Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Udział w projekcie "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?" dostarcza dzieciom wiele radości, rozwija ich kreatywność i motywuje do zdobywania wiedzy. Podczas ostatnich zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny z udziałem naukowca, który wprowadził ich w podstawy geometrii. Dzieci poznały różnice pomiędzy figurami płaskimi a przestrzennymi oraz sprawdzały czym charakteryzują się ostrosłupy i graniastosłupy. Następnie uczniowie samodzielnie budowali wielościany przy pomocy patyczków, słomek i plasteliny oraz sklejali model kostki przy użyciu siatki geometrycznej. Mali studenci uczyli się także planowania, krytycznego myślenia oraz współpracy w grupie.

Alfik Matematyczny dla kl.1-3

W czwartek 25 lutego odbyła się w szkole XXVI edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Wieloletnia tradycja sprawia, że wśród uczniów naszej szkoły konkurs ten cieszy się dużą popularnością. Tym razem, z powodu pandemii wzięły w nim udział tylko dzieci z klas 1-3. Uczniowie w skupieniu rozwiązywali zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone w ciągu 8 tygodni. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu:)

x x

Ósemka rządzi

Gazetka

Dziękujemy

x
x

Dzień Języka Ojczystego

"A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą,
nie znać języka swego - hańbą oczywistą."
Franciszek Ksawery Dmochowski

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs pt. Mistrz Poprawnej Polszczyzny. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zawiłościami języka polskiego i nie wpaść w żadną językową pułapkę. Zwycięzcami zostali:

W kategorii klas IV-V:

 • Aleksandra Matejko I miejsce
 • Jolanta Siwek II miejsce
 • Paulina Rupslaukis III miejsce

W kategorii klas VI-VII:

 • Michalina Piwko I miejsce
 • Karol Maciński II miejsce
 • Katarzyna Adamczyk III miejsce

x x

Z okazji tego święta redaktorzy szkolnej gazetki przygotowali prezentację o języku polskim.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
"Słowa Tischnera"

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Krakowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOWA TISCHNERA”

Pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego
Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity
Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego

Konkurs poświęcony pamięci ks. prof. Józefa Tischnera i propagujący jego dorobek intelektualny organizowany był od wielu lat dla uczniów szkół z dzielnicy Podgórza. W tym roku pragniemy zaprosić do uczestnictwa szkoły podstawowe z całej Polski. Zadaniem konkursowym będzie przedstawienie w formie graficznej wybranego cytatu Tischnera.

Szczegółowe warunki uczestnictwa zawiera Regulamin Konkursu dostępny poniżej. Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora konkursu na adres: barbaraheksel@gmail.com lub pod numerem 12-653-27-93.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY CIEKAWYCH POMYSŁÓW ORAZ SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH

x

Regulamin Konkursu

Załącznik nr 1

Zapraszamy do naszej szkoły

Szanowni Państwo,

bardzo nam przykro, że w tym roku szkolnym, w związku z sytuacją epidemiczną, nie możemy Was zaprosić na „dni otwarte szkoły”.

Informujemy, że zapisy do szkoły odbędą się od 1 do 31 marca 2021 r.

Proponujemy różne sposoby zapisania dziecka do klasy pierwszej. Można tego dokonać tradycyjnie, przyjść do sekretariatu szkoły osobiście (7:30 – 15:30) i wypełnić wniosek lub pobrać go z naszej strony internetowej wypełnić i dostarczyć do sekretariatu. Mogą Państwo również wypełnić wniosek elektronicznie w systemie ELEMENTO, podpisać i złożyć w sekretariacie. Bardzo ważne, aby wniosek został złożony w wersji papierowej w wyznaczonym terminie 1 do 31 marca 2021 r. oraz był podpisany przez obojga rodziców.

Wniosek rekrutacyjny będzie dostępny na stronie 1 marca 2021 r.

Szczegóły dotyczące zapisów na stronie szkoły w zakładce: Rekrutacja

x

Bal karnawałowy w klasie 2a

W środę 10 lutego uczniowie klasy 2a wzięli udział w balu karnawałowym. Dzieci przebrały się za ulubione postacie, a nawet wykonały odpowiednie makijaże. Udekorowały salę oraz przygotowały przekąski na stolikach. Podczas zabawy odbył się konkurs z nagrodami oraz pokaz tańców, który przygotowały dziewczynki. Wszyscy wspaniale się bawili w rytmie największych przebojów dyskotekowych.

x x

Projekt matematyczny FILMAT w ZSP 15

x

Rekrutacja do klas pierwszych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 161/2021 Prezydenta Miasta Krakowa z 25 stycznia 2021 r. rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kraków rozpocznie się 1 marca 2021 r.

Rekrutacja do klasy pierwszej prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego ELEMENTO, który zostanie uruchomiony 1 marca 2021 r.

Pomagamy bezdomnym krakowskim kotom

x

Sukces naszego ucznia w Biblijnym Konkursie Tematycznym

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Antoni Ziarkowski z klasy VIII zakwalifikował się do etapu rejonowego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

Zmiana planu lekcji od 1 lutego 2021 r.

Od 1 lutego 2021 r. nastąpi zmiana planu lekcji. Prosimy o zapoznanie z nowym planem, który jest dostępny w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.

Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Zastępca Dyrektora
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Załączniki:
1. Terminy rekrutacji do szkół na rok szkolny 2021-2022
2. Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021-2022 - komunikat MEiN

Zebrania z Rodzicami

Szanowni Państwo,
zapraszam na zebrania z Rodzicami online na platformie Microsoft Teams według następującego harmonogramu:
1 II 2021 r. klasy I-III - godz. 17.00
2 II 2021 r. klasy IV-VIII - godz. 17.00

Wychowawcy klas spotkają się z Rodzicami online na platformie Microsoft Teams. Rodzice będą mogli uczestniczyć w zebraniu wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów. Szczegóły spotkania podadzą wychowawcy poprzez dziennik elektroniczny.

Po spotkaniu z wychowawcą, w godz. 17:30-18:00 Rodzice będą mieli możliwość rozmowy online z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, pedagogiem i psychologiem szkolnym po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem poprzez dziennik elektroniczny.
Ze względów bezpieczeństwa przekazywanych informacji prosimy, aby podczas połączenia rodzic i nauczyciel mieli załączoną kamerę.


Z poważaniem
Sylwia Czekaj
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

Organizacja i funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 8
od 18 stycznia 2021 r.

Szanowni Państwo,
od dnia 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III wracają na zajęcia stacjonarne do szkoły.

Od dnia 18 stycznia do dnia 31 stycznia 2021 roku uczniowie klas IV-VIII będą kontynuować zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość poprzez platformę MS Teams.

Aby umożliwić uczniom klas I-III bezpieczny powrót do szkoły, przygotowaliśmy na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego odpowiednie procedury funkcjonowania szkoły od 18 stycznia 2021 r. Opierają się one w dużej mierze na zapisach znanych już Państwu z dnia 1 września 2020 r. W wytycznych znajdują się rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19.

O wszelkich decyzjach będę Państwa informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny Librus i stronę internetową.  


Z wyrazami szacunku
Sylwia Czekaj
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

Organizacja pracy klas I - III od 18 stycznia 2021 r.

Sukces naszych uczniów w Dyktandzie Podgórskim online

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli sukces w Dyktandzie Podgórskim organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza. W kategorii klas VII- VIII zwycięzcami zostali: Patrycja Mocek (kl. 7b) - I miejsce, Maciek Górecki i Piotr Jarczyk (kl. 7b) - II miejsce.

Uczestnicy dyktanda zmierzyli się z tekstami, których tematyka związana jest z Podgórzem. Wykazali się przy tym ogromną wiedzą ortograficzną.

Serdecznie gratulujemy!

x x x

Jesteśmy Orłami Edukacji 2020

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została laureatem Plebiscytu Orły Edukacji 2020 i znalazła się w kręgu najlepszych placówek edukacyjnych w kraju.

Program Orły Edukacji został stworzony, by spośród istniejących na rynku placówek wyróżnić te najlepsze – liderów branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich uczniów.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie.

Po szczegóły odsyłamy na stronę internetową plebiscytu, gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji.

x

Przerwa świąteczna, ferie zimowe

Dyrektor Szkoły podaje do wiadomości terminy przerwy świątecznej oraz ferii zimowych.

Przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia i potrwa do 3 stycznia 2021. Ferie zimowe w całym kraju rozpoczną się 4 stycznia 2021 i potrwają do 17 stycznia 2021.

Przypomina się wszystkim uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa podczas ferii, abyśmy mogli spotkać się w Szkole w styczniu. Jednocześnie Dyrektor informuje o możliwości spędzenia ferii wykorzystując ofertę KDK.

Szczegółowe informacje

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

x

Jasełka 2020

x

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

x

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

x

Życzenia od Rady Rodziców

x

Życzenia od uczniów klasy 3b

Kartki bożonarodzeniowe - klasa 3b

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I właśnie takie kartki bożonarodzeniowe wykonali uczniowie klasy 3b.

Ferie zimowe – aktywne i bezpieczne!

Oferty ferii zimowych w Krakowie

Kolejne sukcesy naszych uczniów w konkursie
organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Miłosz Wójcik, Borys Moskalik-Pieper z klasy VIII oraz Filip Rudzki z klasy VIb awansowali do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Wielkie gratulacje!

Ogromne uznanie również dla pozostałej siódemki uczestników pierwszego etapu, którym naprawdę niewiele zabrakło do przejścia dalej.

Sukces naszej uczennicy
w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Karolina Matejko z klasy VIII zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom za udział w pierwszym etapie tego konkursu.

Próbne egzaminy ósmoklasisty online

Ile pamiętam? Ile umiem? Takie pytania z pewnością zadaje sobie każdy uczeń przygotowujący się do egzaminu. W odpowiedzi na potrzebę sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w naszej szkole w bieżącym tygodniu przeprowadzono próbne egzaminy ósmoklasisty z matematyki, języka polskiego oraz z języka angielskiego.

Nasi uczniowie przystąpili do nich za pośrednictwem platformy MS Teams.

x

Warsztaty ozdabiania pierniczków

17 grudnia nauczyciele z naszej szkoły współpracujący z Pracownią Rękodzieła zorganizowali warsztaty ozdabiania pierniczków dla wszystkich grup przedszkolnych. Najpierw dzieci przygotowały pierniczki dla siebie, a potem, kiedy już doszły do wprawy, przyozdobiły pierniki, które pięknie zapakowane będzie można nabyć w ramach Kiermaszu Świątecznego. Było słodko, kolorowo i wesoło. Tak więc serdecznie zapraszamy, jak co roku, w najbliższą niedzielę do Kościoła MB Fatimskiej na Małym Płaszowie do zakupów w ramach Kiermaszu Świątecznego. Będą piękne ozdoby świąteczne: choinki, wianki, bombki oraz…pachnące pierniczki. Zapraszamy!

Kartka dla Nieznajomego

16 grudnia w noclegowni przy ul. Makuszyńskiego 19a w Krakowie odbyła się wigilia dla bezdomnych mężczyzn. Z uwagi na Covid w tym roku wigilia była inna niż każda do tej pory. Panowie nie mogli spotkać się przy wspólnym stole, nie łamali się opłatkiem i nie śpiewali wspólnie kolęd. Co roku w kilku szkołach są zajęcia, na których dzieci wykonują kartki świąteczne dla bezdomnych. Ze względu na zamknięcie szkół cała akcja została przeprowadzona online. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji, wykonując kilkadziesiąt kartek. Kolacje wigilijne w tym roku wydawane były do pokojów mieszkańców, a wraz z potrawami dostarczono ręcznie robione kartki z życzeniami. Dzięki internetowej akcji zrobiono tyle kartek, że wszyscy mieszkańcy noclegowni otrzymali piękne życzenia. Zostało tak dużo kartek, że obdarowano nimi wszystkie kobiety ze Schroniska dla bezdomnych kobiet Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Sołtysowskiej 13 w Krakowie, mieszkańców Ośrodka Pomocy Bezdomnym Dom Łazarza, a reszta zostanie rozdana przy okazji akcji Zupa na Plantach.

Kiermasz ozdób świątecznych

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na nasz kiermasz. Czekają tam na Was ozdoby choinkowe, pachnące świerkiem stroiki, pyszne pierniczki i wiele innych świątecznych ozdób.

Serdecznie zapraszamy

x

Nasze uczennice w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym

Podczas nauki zdalnej rozwijamy także talenty artystyczne oraz poszukujemy miejsc związanych z naszą historią. Karolina Matejko, Hanna Adamczyk, Kalina Jamrozik i Julia Uchyła z klasy VIIIA przygotowały film, w którym zaprezentowały ciekawe zabytki znajdujące się na terenie Krakowa. Praca ta została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i zapraszamy do obejrzenia filmu.

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

Tegoroczna odsłona Konkursu jest zatytułowana „Wokół nas”, koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu dziedzictwa swojej okolicy.

Konkurs filmowy "Zabytkomania" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020.

Ósemka rządzi

Gazetka

Ciżemkowe czytanki

Zachęcamy do wysłuchania pięknych opowieści czytanych przez Annę Polony, Dorotę Segdę, Radosława Krzyżowskiego, Katarzynę Zawiślak-Dolny i Pawła Kumięgę.

„Ciżemkowe czytanki” to seria filmów, w których znani aktorzy czytają fragmenty książek nagrodzonych i nominowanych w konkursie literackim Żółtej Ciżemki. Nagroda jest przyznawana co roku przez Bibliotekę Kraków autorom najpiękniejszej i najbardziej wartościowej książki dla dzieci i młodzieży. Filmy posiadają tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Twórcza świetlica

Dzisiejsze popołudnie w świetlicy obfitowało w ogromne emocje i wrażenia. Przygotowywaliśmy świąteczne ozdoby - bombki choinkowe, choinki, gwiazdki, prezenty oraz kartki świąteczne. Wszystkie dzieci włożyły dużo pracy, zaangażowania i serca w wykonanie swoich ozdób.
Efekty można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Świetlicowy Konkurs Plastyczny EKOLUDEK 2020

Dnia 11 grudnia 2020 roku odbyło się rozstrzygnięcie Świetlicowego Konkursu Plastycznego EKOLUDEK. Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas I-III. Zadaniem dzieci było wykonanie Ekoludka, czyli Ludzika, wykorzystując surówce wtórne. Dzieci wykonały przepiękne i niezwykle kreatywne prace, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wspaniałą inwencją twórczą. Komisja oceniająca Ekoludki miała niemały problem z wyłonieniem zwycięzców i przyznaniem miejsc. Po burzliwych obradach padł werdykt:
I miejsce zajęli ex aequo:
Artur Grudzień, Małgorzata Tereshenko z kl. IIIa
II miejsce
Natalia Szymańska z kl. Ia
III miejsce
Marcel Dedio z kl. IIIb
Na wyróżnienia zasługują wszystkie pozostałe prace wykonane przez Adama Kupiec z kl. Ia, Jakuba Adamczyk z kl. IIIc, Margarytę Lysenko z kl. IIIa, Urszulę Siwek z kl. Ia, Leona Waśko z kl. Ia, Marysię Farah z kl. Ia oraz Antosia Tarnawskiego z kl. Ia.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i za piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy pomysłowości.

Projekt matematyczny FILMAT

Z przyjemnością informujemy, że w najbliższym czasie w naszej szkole będzie realizowany projekt matematyczny "FILMAT, czyli filmowa lekcja matematyki". Projekt ten został przygotowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15. Otrzymaliśmy wiadomość o przyjęciu naszej propozycji przez mFundację z mBanku, która postanowiła przyznać dofinansowanie na ten cel.

Mikołajki - klasa 7b

Uczniowie klasy 7b dzięki pomysłowi Rodziców w Mikołajki mogli cofnąć się w czasie… Musieli odgadnąć kto jest na zdjęciu. Łatwo nie było…, ale ostatecznie każdy się rozpoznał 😊
A czy wy poznajecie kto jest kto?

Na mikołajki

Klasa 2a na lekcji muzealnej online

4 grudnia klasa 2a uczestniczyła w lekcji muzealnej online „Prawdziwa historia Świętego Mikołaja” zorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Dzieci poznawały i interpretowały dzieła sztuki związane ze świętym biskupem, który wsławił się licznymi cudami i pomocą potrzebującym. Dowiedziały się również, że współczesna postać Mikołaja w czerwonym stroju jest wzorowana na Świętym Mikołaju z Miry i wykorzystywana w kulturze popularnej w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia uzmysłowiły uczniom, że każdy może zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i obdarować innych prezentami.

Konkurs kuratoryjny

Z przyjemnością informujemy, że trójka naszych uczniów Marek Jamrozik (7a), Kalina Jamrozik (8a) oraz Julia Uchyła (8a) zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Konkurs plastyczny „Moja Polska”

W listopadzie obchodzimy ważne dla Polski święto – 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. W związku z tym dzieci z klas 1-3 wykonały prace plastyczne.

Nagrodzono następujących uczniów:

 • Natalia Szymańska klasa 1a
 • Lena Leżańska klasa 2a
 • Miłosz Nyczaj klasa 1a
 • Barbara Adamczyk klasa 3c

Wyróżniono prace uczniów:

 • Antoni Tarnawski klasa 1a
 • Leon Waśko klasa 1a
 • Agnieszka Kiermacka – Błaszczyk klasa 2a

Wszystkie prace zostały nagrodzone nagrodą książkową.
(do odebrania w sekretariacie szkoły na ul. Goszczyńskiego 44).

Za udział serdecznie dziękujemy

Ósemka rządzi

Gazetka

Dzień Tolerancji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji redaktorzy szkolnej gazetki nagrali filmik, w którym pokazali, czym jest dla nich tolerancja.

Nauka w domu

Poradnik dla uczniów

Zebrania z Rodzicami

Szanowni Państwo,

zapraszamy na zebrania z Rodzicami online na platformie Microsoft Teams według następującego harmonogramu:
23.11.2020 r. klasy 1-3 - godz. 17.00
24.11.2020 r. klasy 4-8 - godz. 17.00

Wychowawcy klas spotkają się z rodzicami online na platformie Microsoft Teams. Rodzice będą mogli uczestniczyć w zebraniu wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów. Szczegóły spotkania podadzą wychowawcy poprzez dziennik elektroniczny.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15
Sylwia Czekaj

Prośba o oddanie głosu

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o oddanie głosu na naszą uczennicę, która reprezentuje szkołę w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ organizowanym przez XXV LO w Krakowie pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

WIKTORIA

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15
Sylwia Czekaj

Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2020 r. obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To święto, Narodowe Święto dla Polaków, bardzo ważne. Dla uczczenia tego wydarzenia, pomimo pandemii i obostrzeń, uczniowie kl. 7b przygotowali film, zdalnie.

Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

Święto Niepodległości

Dnia 6 listopada 2020 roku, uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami przygotowali apel na pamiątkę 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względów bezpieczeństwa tegoroczna uroczystość odbyła się bez udziału publiczności, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15, nauczycieli oraz rodziców do obejrzenia wideorelacji.

Komunikat Dyrektora

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 9 listopada do 29 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Wychowawcy klas szczegółowo poinformują rodziców o harmonogramie zajęć lekcyjnych prowadzonych online na platformie TEAMS.

Jednocześnie do 29 listopada br. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Zajęcia, tak jak dotychczas, będą odbywały się online na platformie TEAMS.

Bez zmian pracują oddziały przedszkolne, czyli stacjonarnie.

Od poniedziałku, 9 listopada świetlica szkolna będzie funkcjonowała wyłącznie dla uczniów, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID 19. Rodziców spełniających warunki rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. prosimy o kontakt z sekretariatem (12 653 27 93) do godziny 15:00.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15
Sylwia Czekaj

Regulamin organizacji nauki zdalnej

Regulamin organizacji nauki zdalnej
w klasach 1-3 szkoły podstawowej

Regulamin organizacji nauki zdalnej

Regulamin organizacji nauki zdalnej
w klasach 4-8 szkoły podstawowej

Konsultacje dla Rodziców uczniów

Konsultacje dla Rodziców uczniów klas 1-3
poprzez platformę Microsoft Teams

Konsultacje dla Rodziców uczniów klas 4-8
poprzez platformę Microsoft Teams

Zaproszenie

Szanowni Państwo

Zapraszam do kontaktu Rodziców i Uczniów we wtorki od 8.30 - 14.30 oraz w czwartki od 8.30 - 13.30 za pośrednictwem dziennika Librus w celu ustalenia dalszej formy kontaktu i współpracy.

Beata Klimek - psycholog szkolny

Podziękowanie

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 wraz z Gronem Pedagogicznym składa na ręce Rodziców i Uczniów serdeczne podziękowania za pamięć i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jest nam niezmiernie miło, że doceniacie naszą pracę i zaangażowanie w wychowanie i edukację Waszych dzieci.

Dziękujemy za Wasze serce, uśmiech i wsparcie w tym trudnym czasie.

x

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14.10.2020 miał miejsce apel, podczas którego odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dzieci przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności dumnie zaprezentowali w czasie uroczystości, pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji. Po zakończonej części artystycznej uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Ósemka rządzi

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w tym roku szkolnym numerem gazetki uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, Ósemka rządzi.

Gazetka

Życzenia

Naszym Nauczycielom wszelkiej radości, pomyślności
oraz nieustającej pasji i zadowolenia płynących z pracy z dziećmi i młodzieżą

życzy Samorząd Uczniowski

x

Życzenia

Wybory do Samorządu Szkolnego

W ciągu ostatnich tygodni, uczniowie z klas od IV do VIII mogli dobierać się w trzyosobowe zespoły i kandydować do Samorządu Szkolnego. Każdy uczeń uczęszczający do budynku szkoły przy ulicy Grochowej mógł zagłosować na wybraną przez siebie grupę. Głosowanie odbyło się 9 października 2020 r.

Wyniki są następujące:
stanowisko przewodniczącej szkoły objęła Hania Adamczyk z klasy VIII,
zastępcą przewodniczącej został Filip Jastrzębowski z klasy VII b,
a rolę skarbnika pełni Magda Dyrba z klasy VII a.

Zwycięzcom gratulujemy!

Hanna Adamczyk kl.8

Noc Bibliotek

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji „Noc Bibliotek”. Zabawę rozpoczęliśmy od układania wierszy z powycinanych z gazet wyrazów. Na kartce z kolorową grafiką uczniowie w grupach komponowali swoje utwory poetyckie. Rezultat był zazwyczaj dość abstrakcyjny i zabawny. Kolejnym punktem programu była gra EKO BINGO, utrwalająca zasady segregowania śmieci. Ostatnim zadaniem tego wieczora było stworzenie ekologicznego teatrzyku kukiełkowego. Ze zgromadzonych plastikowych opakowań, gazet i innych materiałów, uczniowie w grupach konstruowali lalki, które na koniec wzięły udział w przedstawieniu. Dzieci same wymyślały fabułę historyjki, warunkiem jednak było, aby miała ona związek z jakąś baśnią lub książka lubianą przez nich lubianą. W większości przypadków powstały proekologiczne historie o tym jak Czerwony Kapturek nie doszedł do babci bo zaczął sprzątać las, lub jak Harry Potter zaczarował górę śmieci. Przedstawienia przysporzyły nam dużo śmiechu. Żegnając się z uczniami podarowałyśmy każdemu z nich, własnoręcznie wykonany z gazety kwiat, który na liściu miał napisany książkowy cytat oraz kartkę z linkiem i hasłem do filmu "Jakub Mimmi i gadające psy".

Szkoła przyjazna środowisku

x

Wyróżnienie

x

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu propagowanie znajomości tabliczki mnożenia. W obchodach liczny udział wzięli uczniowie klas 1 – 3.

Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyli:
Julian Przybycień kl. 1b
Gabriel Ciećko, Jan Kordas, Antoni Gruszka kl. 2a
Stanisław Dróżdż, Bartosz Fijołek, Jan Sufryda, Jan Wolko kl. 2b
Jan Kęska kl. 3b
Jakub Adamczyk, Piotr Glina, Olga Przybycień, Hanna Rypień kl. 3c

Gratulacje!

Dzień Tabliczki Mnożenia

Wręczenie nagród dla uczniów klas 4-8

"Dzieci, dumne miejcie zamiary;
górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.
Coś zawsze z tego wyniknie.”
Janusz Korczak

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się bez uroczystej akademii, a uczniowie odbierali świadectwa z sekretariatu szkoły. Chcąc docenić wysiłek i trud uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, w piątek 25 września w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród książkowych wyróżnionym uczniom. Oprócz książki uczniowie otrzymali upominek - wrzos. Pani Dyrektor w obecności Pani wicedyrektor i wychowawców poszczególnych klas osobiście podziękowała dzieciom za bardzo dobre wyniki i życzyła dalszych sukcesów w nauce.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Oferta dodatkowych zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dodatkowych zajęć dla uczniów klas 1-3.

Dotatkowe zajęcia dla uczniów klas 1-3

Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami.

Harmonogram zebrań

„Karol Wojtyła – droga z Wadowic do Watykanu”

„Karol Wojtyła – droga z Wadowic do Watykanu” to temat ogólnopolskiego konkursu grafiki komputerowej. Do udziału w tym konkursie zapraszamy uczniów klas I – VIII. Konkurs polega na zaprojektowaniu i wykonaniu pocztówki w dowolnym programie graficznym, będącej ilustracją hasła „Karol Wojtyła – droga z Wadowic do Watykanu”.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, ul. Bursztynowa 22.

Regulamin konkursu

Klauzula informacyjna

Wydrukowaną pracę, kartę zgłoszenia uczestnictwa oraz zgodę przedstawiciela ustawowego (opiekuna/rodzica) dziecka na przetwarzanie i publikację danych osobowych należy przekazać do nauczyciela informatyki do dnia 12 października 2020 r. W tym dniu prace uczniów zostaną przesłane do Organizatora konkursu.

Krakowska Olimpiada Młodzieży
Szkolna Indywidualna Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt

W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie MOS KRAKÓW-WSCHÓD odbyły się zawody Szkolnej Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. 7A i 7B w konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m, 600 m, sztafeta 4×100 m, skok w dal.

Szanowni Państwo

Szanowni Rodzice,
z wielką przyjemnością witam Państwa w nowym roku szkolnym. Obecna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa, sprawiła, że nie mogłam powitać Państwa osobiście w murach naszej szkoły. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mogła spotkać się z Państwem podczas planowanych zebrań. Pomimo obostrzeń, z jakimi spotykamy się na co dzień, pragnę Państwa poinformować, że szkoła została przygotowana do zajęć w taki sposób, aby każdy uczeń czuł się w niej bezpiecznie i komfortowo. Bardzo proszę śledzić wpisy na stronie szkoły. Specjalnie dla Państwa powstanie zakładka Dla Rodzica, gdzie będą zamieszczane ważne informacje.

Dołożę wszelkich starań, aby nasza współpraca przebiegała w atmosferze życzliwości i wyrozumiałości. Zapraszam Państwa do włączania się w życie szkoły i podejmowania trudu odpowiedzialności za naszą szkołę.

Informuję, że w roku szkolnym 2020/2021 pełnię dyżur dyrektorski w każdy piątek od godz. 15:00 do 17:00, pozostając do Państwa dyspozycji. Jednocześnie informuję, że nastąpiły zmiany w planie lekcyjnym. Na stronie internetowej naszej szkoły jest już opublikowany nowy plan lekcji, który obowiązuje od 14 września 2020 roku.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15
Sylwia Czekaj

Konkursy dla uczniów klas 1-3

Harmonogram konkursów i akademii dla uczniów klas 1-3

Aktualizacja podziału godzin

Od poniedziałku 14 września obowiązuje zaktualizowany plan lekcji.

Konkursy dla uczniów klas 4-8

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w wybranych konkursach przedmiotowych. Szczegółowe informacje na temat warunków, trybu oraz terminów rozpoczęcia poszczególnych konkursów zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem.

Harmonogram konkursów i akademii - kl. 4-8

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Z ogromną radością powitamy uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi uczniami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ wdrożyłam procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii COVID-19, które zostały umieszczone na stronie internetowej. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynkach szkolnych i na obiektach należących do szkoły.  


Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

Procedura funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 8 od 1 września 2020 r.

x x

Harmonogram rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2020/2021

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 klasy I - III

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 klasy IV - VIII

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

Karta zapisu dziecka na obiady

Zgody - szkoła

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka pierwszoklasisty 2020/2021